Mezinárodní asociace koček (The International Cat Association™, TICA ™)

Mezinárodní asociace koček TICA

SDRUŽENÍ CHOVATELŮ KOČEK KALENDÁŘ VÝSTAV / CAT SHOW CALENDAR OZNAČOVACÍ SYSTÉM EMS

Mezinárodní asociace koček- začátek

Mezinárodní asociace koček

Co je Mezinárodní asociace koček?

Mezinárodní asociace koček (The International Cat Association™, zkratka TICA™) je největší registr koček s rodokmenem, domácích koček a koťat se zavedenými vědeckými principy. Mezinárodní asociace koček byla založena ve Spojených státech amerických v létě 1979. Její jedinečná evidence láká k celosvětovému zapojení, v současnosti působí v řadě zemí světa.

TICA byla prvním a aktuálně je největším registrem, který povoluje domácím kočkám neznámého původu soutěžit o stejné tituly a ocenění jako kočkám čistokrevným. Zodpovědný chov čistokrevných koček zaručuje odlišné vlastnosti jednotlivých plemen a zajišťuje pokračování předvídatelné fyzické a behaviorální charakteristiky pro budoucí generace.

Mezinárodní asociace koček se sídlem v Harlingenu ve státě Texas spravuje pravidla pro povolení a řízení stovek výstav koček pořádaných ročně ve 104 zemích světa. TICA a její členové spolupracují na podpoře ochrany ušlechtilých koček a zdraví a dobrých životních podmínek všech domácích koček prostřednictvím vzdělávání, zodpovědného vlastnictví a správné péče milionů majitelů koček po celém světě. V současnosti TICA uznává 63 plemen koček od starověké habešské k novější kočce Lykoi a zahrnující divoce vypadající Chausie a bengálskou.

 

Členění plemen koček dle Mezinárodní asociace koček

  • Přehledný atlas plemen koček dle TICA
  • Přehled všech plemen koček v členění dle TICA

Výstavy koček konané v souladu s Mezinárodní asociací koček

Připravujeme

 

 
catexpo.cz - facebookLíbí se Vám naše stránky? Budeme potěšeni, podpoříte-li CatExpo.cz na sociální síti Facebook. Děkujeme.

Upozornění:
CatExpo.cz není organizátorem žádné výstavy koček publikované na svých webových stránkách a nezodpovídá za aktuálnost informací poskytnutých organizátory. V případě změn nás neváhejte kontaktovat.

Zdroj:
Informace – webové stránky FIFe a jejích členů, webové stránky TICA a jejích členů, chovatelských sdružení a spolků a dalších pořadatelů těchto akcí
Obrázky – fotografie označené logem „CatExpo.cz“ jsou majetkem CatExpo.cz a slouží jako ilustrační fotografie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *