Mezinárodní federace koček (zkratka FIFe) - http://fifeweb.org (Výstavy koček FIFe, Mezinárodní výstava koček Viničné 7.-8.2.2015, Mezinárodní výstava koček Bratislava 21.-22.3.2015, výstava koček Praha 14.-15.3.2015

Mezinárodní federace koček (FIFe)

SDRUŽENÍ CHOVATELŮ KOČEK KALENDÁŘ VÝSTAV / CAT SHOW CALENDAR OZNAČOVACÍ SYSTÉM EMS

Mezinárodní federace koček

Mezinárodní federace koček

Co je Mezinárodní federace koček?

Mezinárodní federace koček (FÊdÊration Internationale FÊline, zkratka ) je neziskovou organizací se sídlem  v Lucemburku. Oficiálně byla založena 10.12.1950 na prvním valném shromáždění, které proběhlo v Ghentu (Belgie).

Mezinárodní federace FIFe je federací sdružující 41 členských organizací chovatelů koček ze 39 zemí a 3 předběžné členské organizace chovatelů koček. Tito členové se rozhodli dodržovat stejná pravidla, pokud jde o standardy (normy) plemen koček, označení chovatelských stanic koček, výstavy koček, rozhodčí a čekatele rozhodčího. Díky společnému zájmu se v průběhu let podařilo vytvořit vysoký standard a mezinárodní úroveň FIFe.

V Mezinárodní federaci koček zastupuje Českou republiku Český svaz chovatelů (), který je jejím řádným členem. Chovatele ušlechtilých a domácích koček sdružuje Sdružení chovatelů koček (). je chovatelskou odborností ČSCH.

Členění plemen koček dle FIFe

  • Přehledný atlas plemen koček dle Mezinárodní federace koček
  • Přehled všech plemen koček v členění dle Mezinárodní federace koček

Výstavy koček konané v souladu s Mezinárodní federací koček

Výstavy koček – přehled mezinárodních výstav koček (MVK) v Evropě a bližsí informace k mezinárodním výstavám konaných v České republice a na Slovensku
 

catexpo.cz - facebookLíbí se Vám naše stránky? Budeme potěšeni, podpoříte-li CatExpo.cz na sociální síti Facebook. Děkujeme.

Upozornění:
CatExpo.cz není organizátorem žádné výstavy koček publikované na svých webových stránkách a nezodpovídá za aktuálnost informací poskytnutých organizátory. V případě změn nás neváhejte kontaktovat.

Zdroj:
Informace – webové stránky FIFe a jejích členů, webové stránky TICA a jejích členů, chovatelských sdružení a spolků a dalších pořadatelů těchto akcí
Obrázky – fotografie označené logem „CatExpo.cz“ jsou majetkem CatExpo.cz a slouží jako ilustrační fotografie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *